DAR GELİR..

Gönlümün deli esen lodosu..Her camdan anlam yüklediğim gözlerle bakarken, ne gökyüzün berrak rengi nede  güneşin gülen yüzü…sana hasret gözlerimin,  engin bir okadar da derin ,orkide narinliğin de kalan tek esiri…Bak yine seni arıyor bilmem bu kaçıcı bakış, senin geçtiğin yollara..

Sonra ne diyor biliyor musun, bu kadar kalabalık insan içinde hiç sana benzeyeni yokmuş..Hiç kimse sen gibi bakıp gülmüyormuş.Yoksa diyor, biran burkuluyor….Özledim çok özledim..sokağımdan geçerken.Penceremin önünde durup gülümseyip geçişini..O sokaklar o caddeler artık. Pek boş gelmeye başladı biliyomusun..Ne zaman baksam sanki kaldırım taşları boynunu bükmüş..Sokak lambası aydınlatmıyor senin geçtiğin yolları …biliyor musun o da küsmüş..Sonra dönüyorum sokak lambasına, alaca karanlık kalmış yollara, ışığını söndürme….Ya karanlıktan korkarda bu yollardan geçmezse..Ne olur !!! Yak lambalarını, o geçerken yak hiç olmazsa.Bilmezmisin o gitti gideli aydınlanmaz dünyam..

Gönlümün, gözümün en derinine mahkum olmuş sevdam..Ben dört duvar arasında sana  esir yaşarım..Sensiz nefes alamam..Koca İstanbul dar gelir…

..

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Category: AYRILIK VE HÜZÜN
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.